Kurs “Hiszpański po piłkarsku”

Pomysł na ten kurs wynika z kilku powodów. Przede wszystkim, uważam, że język hiszpański jest bardzo użyteczny w środowisku piłkarskim. Ilość zawodników czy trenerów, którzy mówią w tym języku na całym świecie jest niebagatelna. Należy pamiętać, że to nie tylko Hiszpania, ale również praktycznie cała Ameryka Południowa. Poprzez dobrą komunikację każdy pobyt w tym regionie sprawia, że możemy czerpać pełnymi garściami z wyjazdu zagranicznego. Ponadto, jest bardzo dużo dostępnych materiałów po hiszpańsku (książki, artykuły, wideo), jeśli będziemy w stanie je zrozumieć poszerzamy swoje horyzonty i stajemy się bardziej kompetentni. Co więcej istnieje bardzo dużo zwrotów i zagadnień taktycznych, które nie mają swojego odpowiednika w języku polskim. Na przykład: el desmarque de ruptura, el concepto del tercer hombre czy el repliegue intensivo. Jak to powiedzieć po polsku? Warto poszerzać swój zasób słów w szatni piłkarskiej. Ostatni argument to fakt, że opłaca się znać języki obce. Zwiększa to nasze możliwości oraz sprawia, że jesteśmy bardziej konkurencyjni na rynku trenerskim.

Kurs został stworzony przede wszystkim dla trenerów, jednak zawodnicy bądź osoby ze świata piłki nożnej są również mile widziane. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Kurs obejmuje 11 lekcji online i trwa 4 tygodnie. Po każdych zajęciach następuje powtórzenie omawianych treści w formie pracy domowej. Każdy uczestnik jest w stałym kontakcie z prowadzącym, tak aby wyjaśnić wszelkie możliwe wątpliwości. Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o poziom zaawansowania. Na kurs może zapisać się każdy, od osób początkujących po zaawansowane, które chcą się poprawić się w nomenklaturze piłkarskiej. Właśnie to będzie główną tematyką każdych zajęć, praktyczne wykorzystanie języka hiszpańskiego w piłce nożnej.

 

Cena: 320 zł

Czas trwania kursu: 4 tygodnie

 

Zgłoszenia na adres mailowy: kontakt@futbolespanol.pl, podając imię i nazwisko, nazwę klubu oraz poziom zaawansowania języka hiszpańskiego. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt pod numer telefonu: +48 664 932 303.

 

 

Więcej od: Aleksander Kowalczyk

Rozmowa z Javierem Iruretą

Trener Javier Irureta zaproponował, żebyśmy spotkali się w piłkarskim miejscu, czyli w...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *