Dlaczego trener powinien być dobrym aktorem?

Ostatnio jeden ze znajomych trenerów powiedział mi, że zapisał się do teatru. Oszalałeś? Pomyślałem w tym momencie. Czemu to zrobiłeś? Zadałem mu takie pytanie. Odpowiedział mi, że uważa, że w naszym zawodzie jest wiele momentów w którym musisz być dobrym aktorem. Zacząłem o tym myśleć i faktycznie coś w tym jest. Istnieje wiele sytuacji, w których my jako trenerzy musimy wykazać się zdolnościami aktorskimi. Co mam dokładnie na myśli?

Odprawa przedmeczowa, czyli w jaki sposób operujemy głosem. Trening, czy jesteśmy w stanie wskrzesić ogień w oczach naszych graczy. Mecz, jak zarządzamy naszymi emocjami.  Rozmowy z ludźmi, jak okazać wsparcie czy złość w danej sytuacji. Konferencja prasowa, czyli jaki oddźwięk ma nasz przekaz. Między innymi o tych przykładach chciałbym opowiedzieć w dalszej części tekstu.

Zainteresował Ciebie ten artykuł i masz ochotę dowiedzieć się więcej? Chcesz uzyskać dostęp do grupy Fútbol Español i nielimitowanych materiałów dla trenerów? Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni pakiet subskrypcji. Szczegóły pod linkiem:

https://www.futbolespanol.pl/index.php/2020/11/01/subskrypcja/

Więcej od: Aleksander Kowalczyk

7Ps para brillar

Imanol Ibarrondo w swojej książce przedstawia 7 kluczowych umiejętności, które pozwolą każdemu...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *