Opublikowano Dodaj komentarz

Kurs „Struktury przeciwstawne”

Od czego warto rozpocząć planowanie danego mikrocyklu? Po rozmowach z wieloma trenerami w Hiszpanii oraz głębokiej refleksji, doszedłem do wniosku, że dobrym pomysłem jest porównanie struktury przeciwnika z naszym zespołem. Dzięki temu, będziemy mogli zaobserwować wolne przestrzenie zarówno w ataku i obronie, możliwe relacje oraz zidentyfikować najważniejsze koncepcje nad którymi warto pracować w danym mikrocyklu.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze również inne czynniki, tj. charakterystyka poszczególnych graczy, powtarzające się elementy w grze rywala czy inne aspekty, jak na przykład rozmiary boiska lub czynniki zewnętrzne. Jednakże, uważam, że aspektem od którego powinniśmy zacząć dobór strategii operacyjnej na dany mecz, jest właśnie porównanie struktur obydwu zespołów.

Jak to możliwe, że obserwując topowe drużyny na świecie są one w stanie podczas meczu wielokrotnie modyfikować swoje ustawienie? Natychmiast dostosowując się do zmian napotkanych na boisku. Trenerzy tacy jak: Julian Nagelsmann, Diego Martinez czy Marcelo Bielsa zgodnie podkreślają, że umiejętność adaptacji podczas każdego spotkania jest niezwykle istotna. Modyfikują oni ustawienie swojego zespołu w zależności od sposobu gry rywala.

Jeśli chcesz poprawić przygotowanie strategii operacyjnej na dany mecz to ten kurs „struktury przeciwstawne” jest właśnie dla Ciebie. Gdzie są wolne przestrzenie? Jak wykorzystać przewagę liczebną i pozycyjną? Gdzie występują możliwe mikrorelacje? W jaki sposób ukierunkować pressing? Który zawodnik może zastosować wiązanie z piłką lub bez piłki? Jak zabezpieczyć dalsze strefy (krycie indywidualne czy strefowe)? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań znajdziecie w 3-tygodniowym kursie online. Łącznie 10 zajęć, tak aby szczegółowo porozmawiać na temat wybranych struktur.

 

PROGRAM KURSU:

  1. Wprowadzenie (wyjaśnienie idei struktur przeciwstawnych, aspekty na które warto zwrócić uwagę, klasyfikacja poszczególnych struktur)

 

  1. Omówienie struktury 1-4-4-2 w linii (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-4-4-2 w rombie (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-4-2-3-1 (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-4-3-3 (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-4-3-2-1 (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-3-4-3 w linii (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-3-4-3 w rombie (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Omówienie struktury 1-3-5-2 (wolne przestrzenie, idealna struktura przeciwstawna w ataku i obronie, możliwe relacje, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

  1. Część praktyczna (zadanie do zrealizowania dla każdego uczestnika kursu na podstawie omawianych treści)

 

Cena: 250 zł


Czas trwania kursu: 3 tygodnie dostępu do materiału

 

Zgłoszenia na adres mailowy: [email protected], podając imię i nazwisko oraz nazwę klubu.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod numer telefonu: +48 664 932 303.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *