Kurs “Scenariusze gry”

Już jest dostępny mój autorski projekt pt. „Scenariusze gry”. Kurs ten to efekt moich ostatnich przemyśleń oraz refleksji podczas kwarantanny w Bilbao. Ostatnio dużo rozmawiam z przedstawicielami hiszpańskiej piłki i chciałbym podzielić się moimi wnioskami. W jaki sposób patrzeć na piłkę? Jakie elementy wpływają na grę? Co to znaczy dobrze grać w piłkę? Jak sklasyfikować poszczególne momenty w grze?

O co w tym chodzi? Uważam, że zarówno w Polsce jak i na świecie brakuje treści o tej tematyce. Kurs ten to zbiór rozwiązań taktycznych na określone sytuacje boiskowe. Na przykład: jak stworzyć zagrożenie drużynie, która jest wycofana na połowie własnej, a w naszym zespole nie dysponujemy zawodnikami do gry kombinacyjnej? W jaki sposób skutecznie realizować wysoki pressing w przypadku gdy przeciwnik gra bezpośrednio? Na jakie aspekty trzeba zwrócić szczególną uwagę? Jak trenować te elementy? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań znajdziecie w 10-dniowym kursie online. Łącznie 10 zajęć, tak aby szczegółowo porozmawiać na temat poszczególnych rozwiązań taktycznych.

 

PROGRAM KURSU:
1. Wprowadzenie (wyjaśnienie idei scenariuszy gry, kluczowe elementy, klasyfikacja poszczególnych momentów w grze)

 

2. Omówienie scenariuszy ofensywnych na połowie własnej (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

3. Omówienie scenariuszy ofensywnych na połowie własnej (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

4. Omówienie scenariuszy ofensywnych na połowie przeciwnika (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

5. Omówienie scenariuszy ofensywnych na połowie przeciwnika (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

6. Omówienie scenariuszy defensywnych na połowie własnej (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

7. Omówienie scenariuszy defensywnych na połowie własnej (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

8. Omówienie scenariuszy defensywnych na połowie przeciwnika (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

9. Omówienie scenariuszy defensywnych na połowie przeciwnika (sytuacje taktyczne, wybrane koncepcje, przykładowe ćwiczenia)

 

10. Część praktyczna (zadanie do zrealizowania dla każdego uczestnika kursu na podstawie omawianych treści)

 

Cena: 250 zł
Czas trwania kursu: 3 tygodnie dostępu do materiału

 

Zgłoszenia na adres mailowy: kontakt@futbolespanol.pl, podając imię i nazwisko oraz nazwę klubu. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod numer telefonu: +48 664 932 303.

 

Więcej od: Aleksander Kowalczyk

Rozmowa z Javierem Iruretą

Trener Javier Irureta zaproponował, żebyśmy spotkali się w piłkarskim miejscu, czyli w...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *