Dlaczego Marco Asensio będzie najlepszy na świecie ?

Dlaczego Marco Asensio będzie najlepszy na świecie?

 

19.09.2015r.

Jestem na meczu w San Sebastian Real Sociedad gra z Espanyolem. Jeden z lepszych meczów, które miałem okazję zobaczyć, w którym ostatecznie zwyciężyli goście z Barcelony 2-3. Oprócz świetnego widowiska, od razu rzuca się w oczy jeden zawodnik- wypożyczony z Realu Madryt do Espanyolu, młodziutki Marco Asensio. W tym meczu nie strzelił bramki, nie zanotował asysty, ale popisał się kilkoma zagraniami, które świadczyły o jego ogromnym potencjale.

Po meczu napisałem do Kibu (asystent Jana Urbana, II trener Śląska Wrocław), że Marco to niezły grajek i że będzie najlepszy na świecie. Odpisał: ,,rzeczywiście jest bardzo dobry, ale grając w takich drużynach jak Real czy Barcelona, trzeba być bardzo mocnym mentalnie. Oby się sprawdziło!’’

Marco Asensio urodził się w 1996 roku na Balearach, wychował się w holendersko-baskijskiej rodzinie. Ojciec pochodzący z Kraju Basków, zawsze marzył, żeby jego syn zagrał w barwach Athleticu Bilbao. Matka pochodząca z Holandii, zmarła gdy Marco miał 15 lat. To wydarzenie niezwykle wpłynęło na osobowość młodego Hiszpana. Dlatego też, Asensio po zdobyciu gola zawsze spogląda w górę, dedykując bramki, zmarłej matce. Swoją młodość spędził na Majorce, grając w drużynach młodzieżowych. Jeszcze w sezonie 2014/2015 mieszkał z bratem i ojcem grając w lokalnej drużynie, do czasu gdy oficjalnie stał się zawodnikiem Realu Madryt. Z perspektywy czasu 4 mln euro wydane przez Królewskich to śmieszna kwota, biorąc pod uwagę ile ten zawodnik daje drużynie.

Jego najbliżsi zgodnie podkreślają, że Marco to niezwykle skromna i pracowita osoba, między innymi te cechy prowadzą go na szczyt. To jakim jest człowiekiem widać chociażby po jego zachowaniu podczas prezentacji w Realu Madryt.

 

 

Dlaczego będzie najlepszy na świecie ?

Marco Asensio to zawodnik ofensywny, który jest niezwykle wszechstronny. Potrafi zagrać w środku pola na pozycji nr 10, nr 8, bądź jako fałszywy napastnik. Jest niezwykle kreatywny, wybiera najlepszą z dostępnych możliwości. Idealny zawodnik do gry kombinacyjnej, inteligentny, dużo widzi na boisku, wie kiedy przyspieszyć grę, a kiedy przytrzymać piłkę. Dodatkowo ma nisko zawieszony środek ciężkości, dlatego też ciężko jest mu odebrać piłkę.

Zarówno w Realu jak i w reprezentacji Hiszpanii jest ustawiany na pozycjach nr 7 bądź nr 11. Tutaj może wykorzystać swoją szybkość oraz świetny dribling, który pozwala wygrywać wiele pojedynków 1v1. Uważam, że więcej daje drużynie z prawej strony gdy ma możliwość schodzenia do środka i zakończenia akcji strzałem na bramkę.

Jednakże z lewej strony jest również bardzo niebezpieczny o czym świadczą jego liczne asysty z tego sektora boiska.

Marco nie jest typem zawodnika, który daje drużynie tylko jakość w ofensywie. Pracuje w obronie, żeby odzyskać piłkę i stworzyć sytuację bramkową. Dlatego też jest niezwykle skuteczny podczas kontrataków.

No i ta jego lewa noga … , najlepsza na świecie.

Aby zostać najlepszym piłkarzem na świecie, nie wystarczy mieć talent i umiejętnie go wykorzystywać na boisku. Marco to osoba z odpowiednią mentalnością, żeby odnieść sukces. Cały czas się rozwija, konsekwentnie zmierza do określonych celów.

17.06.2017r.

Minęły prawie dwa lata i znowu widziałem go na żywo w Gdyni na meczu Hiszpania-Macedonia U-21. Niesamowity, tym razem strzelił hat-tricka. Warto było przejechać z Warszawy ponad 300 km, żeby zobaczyć przyszłego zdobywcę Złotej Piłki.

Źródło zdjęcia:http://www.elespanol.com/deportes/futbol/20170617/224478020_0.html

 

Więcej od: Aleksander Kowalczyk

Staż w Kraju Basków

Po dłuższej przerwie związanej z pandemią, jest mi niezmiernie miło ogłosić, że...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *