Dlaczego Marco Asensio będzie najlepszy na świecie ?

Dlaczego Marco Asensio będzie najlepszy na świecie?

 

19.09.2015r.

Jestem na meczu w San Sebastian Real Sociedad gra z Espanyolem. Jeden z lepszych meczów, które miałem okazję zobaczyć, w którym ostatecznie zwyciężyli goście z Barcelony 2-3. Oprócz świetnego widowiska, od razu rzuca się w oczy jeden zawodnik- wypożyczony z Realu Madryt do Espanyolu, młodziutki Marco Asensio. W tym meczu nie strzelił bramki, nie zanotował asysty, ale popisał się kilkoma zagraniami, które świadczyły o jego ogromnym potencjale.

Po meczu napisałem do Kibu (asystent Jana Urbana, II trener Śląska Wrocław), że Marco to niezły grajek i że będzie najlepszy na świecie. Odpisał: ,,rzeczywiście jest bardzo dobry, ale grając w takich drużynach jak Real czy Barcelona, trzeba być bardzo mocnym mentalnie. Oby się sprawdziło!’’

Marco Asensio urodził się w 1996 roku na Balearach, wychował się w holendersko-baskijskiej rodzinie. Ojciec pochodzący z Kraju Basków, zawsze marzył, żeby jego syn zagrał w barwach Athleticu Bilbao. Matka pochodząca z Holandii, zmarła gdy Marco miał 15 lat. To wydarzenie niezwykle wpłynęło na osobowość młodego Hiszpana. Dlatego też, Asensio po zdobyciu gola zawsze spogląda w górę, dedykując bramki, zmarłej matce. Swoją młodość spędził na Majorce, grając w drużynach młodzieżowych. Jeszcze w sezonie 2014/2015 mieszkał z bratem i ojcem grając w lokalnej drużynie, do czasu gdy oficjalnie stał się zawodnikiem Realu Madryt. Z perspektywy czasu 4 mln euro wydane przez Królewskich to śmieszna kwota, biorąc pod uwagę ile ten zawodnik daje drużynie.

Jego najbliżsi zgodnie podkreślają, że Marco to niezwykle skromna i pracowita osoba, między innymi te cechy prowadzą go na szczyt. To jakim jest człowiekiem widać chociażby po jego zachowaniu podczas prezentacji w Realu Madryt.

 

 

Dlaczego będzie najlepszy na świecie ?

Marco Asensio to zawodnik ofensywny, który jest niezwykle wszechstronny. Potrafi zagrać w środku pola na pozycji nr 10, nr 8, bądź jako fałszywy napastnik. Jest niezwykle kreatywny, wybiera najlepszą z dostępnych możliwości. Idealny zawodnik do gry kombinacyjnej, inteligentny, dużo widzi na boisku, wie kiedy przyspieszyć grę, a kiedy przytrzymać piłkę. Dodatkowo ma nisko zawieszony środek ciężkości, dlatego też ciężko jest mu odebrać piłkę.

Zarówno w Realu jak i w reprezentacji Hiszpanii jest ustawiany na pozycjach nr 7 bądź nr 11. Tutaj może wykorzystać swoją szybkość oraz świetny dribling, który pozwala wygrywać wiele pojedynków 1v1. Uważam, że więcej daje drużynie z prawej strony gdy ma możliwość schodzenia do środka i zakończenia akcji strzałem na bramkę.

Jednakże z lewej strony jest również bardzo niebezpieczny o czym świadczą jego liczne asysty z tego sektora boiska.

Marco nie jest typem zawodnika, który daje drużynie tylko jakość w ofensywie. Pracuje w obronie, żeby odzyskać piłkę i stworzyć sytuację bramkową. Dlatego też jest niezwykle skuteczny podczas kontrataków.

No i ta jego lewa noga … , najlepsza na świecie.

Aby zostać najlepszym piłkarzem na świecie, nie wystarczy mieć talent i umiejętnie go wykorzystywać na boisku. Marco to osoba z odpowiednią mentalnością, żeby odnieść sukces. Cały czas się rozwija, konsekwentnie zmierza do określonych celów.

17.06.2017r.

Minęły prawie dwa lata i znowu widziałem go na żywo w Gdyni na meczu Hiszpania-Macedonia U-21. Niesamowity, tym razem strzelił hat-tricka. Warto było przejechać z Warszawy ponad 300 km, żeby zobaczyć przyszłego zdobywcę Złotej Piłki.

Źródło zdjęcia:http://www.elespanol.com/deportes/futbol/20170617/224478020_0.html

 

Więcej od: Aleksander Kowalczyk

FT Askartza – Pretemporada

Pod koniec czerwca, nie było dla mnie do końca jasne, jaki zespół...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *